@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/html/include/7293.jpg"; Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky, o.s. » Archiv » Členové Svazu důstojníků a praporčíků AČR uctili památku generála Ludvíka Svobody.

14.Květen, 2016

U příležitosti oslav 71. výročí ukončení 2. světové války v Evropě se ve čtvrtek 5. května 2016 v Kroměříži konal pietní akt položení věnců u hrobu generála Svobody, uspořádaný již tradičně městem Kroměříž spolu se Společností Ludvíka Svobody.

Shromáždění se zúčastnili členové Společnosti Ludvíka Svobody, Čsl. obce legionářské, ČSBS, zástupci veteránských svazů a klubů, Svazu důstojníků a praporčíků AČR, Krajského vojenského velitelství ze Zlína a dalších organizací. Váženými hosty pietního aktu byli mj. i dcera Ludvíka Svobody paní Zoe Klusáková Svobodová, a také generální konzul Ruské federace pan Alexej Budajev.

Za Svaz důstojníků a praporčíků AČR se aktu zúčastnili kpt. v.z. Ivan Lamprecht za ÚR Svazu a kpt. v.z. Karel Trčálek za oblastní pobočku Svazu, kteří uctili památku generála Svobody položením věnce se stuhou Svazu důstojníků a praporčíků AČR k jeho hrobu.

Ivan lamprecht.

Fotodokumentace z akce  je zde:

218 S6005562 S6005564 S6005569 S6005570 S6005573

• Články od SVAZ DaP AČR |
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Členové Svazu důstojníků a praporčíků AČR uctili památku generála Ludvíka Svobody.