Rubrika 'Novinky'

Podpora výuky moderních českých dějin

Únor 13th, 2020

Výroční zpráva BIS 2018 obsahovala informaci o indoktrinaci učitelů moderních českých dějin cizími ideologiemi. Následovala razantní negativní odezva učitelů a veřejná omluva ředitele BIS, uveřejněná v denním tisku.

Současně bylo zveřejněno konstatování ministerstva školství, že českým školám chybí učebnice moderních českých dějin.

Za této situace přijalo vedení SDaP AČR návrh 1. místopředsedy genmjr. v. v. Stanislava Chromce, aby byla ministerstvu školství nabídnuta možnost využít k podpoře výuky moderních českých dějin úspěšnou multimediální učební pomůcku „Česká společnost v novodobé Evropě – osudy, vazby, vzdálení a sjednocování 1914 – 2009“, která byla vyhotovena na základě dotace z operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“, kterou získal SDaP AČR. Po úspěšném pětiletém využívání multimediální učební pomůcky na českých základních a středních školách byla vlastnická práva, postoupena SDaP AČR. Vedení SDaP AČR delegovalo zodpovědnost za další využití tohoto vzdělávacího nástroje na vedoucího manažera projektu genmjr. Stanislav Chromce. Pokračování »

Pozvánka na setkání členů SDaP AČR bydlící v Praze

Leden 6th, 2020

Vážení členové Svazu důstojníků a praporčíků AČR z. s.
Pobočky Hlavního města Prahy, srdečně Vás zveme na společné setkání při taneční hudbě,
které se bude konat dne: 13. 1. 2020 a   27. 1. 2020.
Vždy od 15,30 hod. do 18.00 hod. Setkání se členy svazu a hudební produkce k poslechu a k tanci
bude probíhat v restauraci Michelský dvůr, v Domově Sue Ryder, z. ú., Michelská 1/7, Praha 4. Pokračování »

Pozvánka na členskou schůzi SDaP AČR – pobočky Hlavního města Prahy 2020

Leden 6th, 2020

Vážení členové Svazu důstojníků a praporčíků AČR z.s., pobočky Hlavního města Prahy.
Srdečně Vás zveme na členskou schůzi naši pobočky Hlavního města Prahy,
která se bude konat 13. ledna 2020 od 14,00 hod do 15,30 hod.
v restauraci Michelský dvůr, v Domově Sue Ryder, z.ú. Michelská 1/7, Praha 4
Spojení tramvajová a autobusová zastávka Michelská, tramvaj 11 a 14,
autobusy 124,150,139,188. Pokračování »

Sdělení předsedy ústřední rady SDaP AČR