Rubrika 'Novinky'

LIDICKÁ HRUŠEŇ – POSEL NADĚJE

Červen 18th, 2019

U příležitosti 77. výročí vyhlazení Lidic uspořádala Oblastní organizace ČSBS Valašské Meziříčí ve spolupráci se ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí, Občanským sdružením Lidice, místní pobočkou Svazu důstojníků a praporčíků AČR a Městem Valašské Meziříčí vzpomínkové pietní shromáždění u Lidické hrušně-Posla naděje v atriu zmíněné školy. Štěp z této lidické hrušně, přeživší hrůznou zkázu Lidic, který byl zasazen v listopadu 2018 z podnětu naší organizace ČSBS a ve spolupráci s Občanským sdružením Lidice se díky péči žáků a učitelů této školy dobře ujal a letos na jaře krásně rozkvetl. Pokračování »

Komentáře

Příspěvek do programu zasedání Gamingské iniciativy, Bled, Slovinsko 23. – 26. 5. 2019

Květen 18th, 2019

V České republice se přípravou obyvatelstva k obraně státu zabývají jak orgány státní správy (zejména Ministerstvo obrany ČR), tak i branné spolky mající vztah k ozbrojeným silám ČR. Příprava občanů k obraně státu (POKOS) je nedílnou součástí plánování obrany státu. Zákonná povinnost občanů bránit svou vlast nezanikla ani s profesionalizací Armády ČR. Je pravdou, že v prvních letech po zrušení povinné vojenské služby došlo k určitému vakuu, kdy politická reprezentace hledala způsob, jak nahradit chybějící výcvik záloh a jak tento výcvik organizačně a finančně zabezpečit. V posledních letech se rozvíjí systematická a diferencovaná příprava občanů k obraně státu, která je jedním ze základních předpokladů vytvoření potřebných schopností k zajišťování obrany jednotlivců i celé společnosti. Je zřejmé, že v případě vypuknutí bezpečnostní krize musí stát disponovat funkčním systémem doplňování své zálohy v míru, a zejména pak  dostatečným množstvím připravených (vycvičených) vojáků v záloze. Pokračování »

Jednání předsednictva ÚR a ÚR Svaz DaP AČR ze dne 16. 2. 2017

Únor 23rd, 2017

Jednání předsednictva ÚR i ÚR Svaz DaP AČR proběhlo dne 16.2. 2017 v DAP  Praha 6 – salonek č. 5. Jednání zahájil předseda ÚR SvazDaP Svetozár Plesník.

Přítomni: Svetozar Plesník (SP), Miroslav Fehér (MF), Radim J. Marušák (RM), Josef Ehl (JE), Václav Pisinger (VP), Dalibor Drábek (DD), Vladimír Bartoš (VB), Jaroslav Palkoska (JP), Miroslav Tlamicha (MT), Josef Turek (JT), Zdeňka Pustayová (ZP), Jiří Svoboda (JS). Pokračování »

Informace pro členy SvazDaP – Žádosti o zařazení akce do plánu MO

Únor 4th, 2017

Jediným vstupním místem ministerstva obrany pro uplatnění žádostí o zabezpečení jmenovitých významných slavnostních a pietních aktů silami a prostředky MO je odbor pro válečné veterány (OVV). Na akce, které nejsou uvedené Plánu jmenovitých významných slavnostních a pietních aktůí na daný rok, nemá MO vyplánované finanční prostředky, a tudíž nemůže požadavky sdružení uspokojit. Je proto nutné do 30. dubna běžného roku předložit OVV seznam všech akcí, které hodlá spolek realizovat ve spolupráci se složkami MO v následujícím roce, a to na zde uveřejněném tiskopise (dle vzoru). Pro akce organizované v prostorách, které jsou ve vlastnictví složek MO (např. Hlavní sál MO na Valech nebo Konferenční sál DAP) je nezbytné termín akce a podmínky pronájmu předjednat se zodpovědným pracovníkem MO. Pokračování »

• Novinky , Plánované akce
Komentáře

Zápis z jednání předsednictva ÚR Svaz DaP AČR ze dne 19. 1. 2017.

Leden 23rd, 2017

Jdnání ÚR Svaz DaP AČR proběhlo dne 19.1. 2017 v DAP  Praha 6 – salonek č. 5. Jednání zahájil předseda ÚR SvazDaP Svetozár Plesník. Pokračování »

• Novinky , Uskutečněné akce

Další »