Rubrika 'Novinky'

Pozvánka na setkání členů SDaP AČR bydlící v Praze

Listopad 11th, 2019

Vážení členové Svazu důstojníků a praporčíků AČR z. s.
Pobočky Hlavního města Prahy,
srdečně Vás zveme na společné setkání při taneční hudbě,
které se bude konat dne:
18. 11. 2019
2.  12. 2019
16. 12. 2019

Vždy od 15,00 hod. do 18.00 hod. Setkání se členy svazu a hudební produkce k poslechu a k tanci bude probíhat v restauraci Michelský dvůr, v Domově Sue Ryder, z. ú., Michelská 1/7, Praha 4. Pokračování »

Sdělení předsedy ústřední rady SDaP AČR

Listopad 11th, 2019

Vážený pane,

obracím  se na Vás v souvislosti s aktualizací členské základny  Svazu DaP AČR, jehož jste registrovaným členem, s dotazem, zda chcete dále působit ve Svazu a podílet se na jeho činnosti. Mezi základní povinnosti člena Svazu patří mj. aktivní účast na jeho činnosti a úhrada členského příspěvku, který činí 200,- Kč ročně. Úhradu je možno provést převodem na svazový účet nebo hotově k rukám předsedy příslušné pobočky, případně při jednání Ústřední rady nebo Předsednictva. Členové Svazu starší 70 let členské příspěvky neplatí. Pokračování »

LIDICKÁ HRUŠEŇ – POSEL NADĚJE

Červen 18th, 2019

U příležitosti 77. výročí vyhlazení Lidic uspořádala Oblastní organizace ČSBS Valašské Meziříčí ve spolupráci se ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí, Občanským sdružením Lidice, místní pobočkou Svazu důstojníků a praporčíků AČR a Městem Valašské Meziříčí vzpomínkové pietní shromáždění u Lidické hrušně-Posla naděje v atriu zmíněné školy. Štěp z této lidické hrušně, přeživší hrůznou zkázu Lidic, který byl zasazen v listopadu 2018 z podnětu naší organizace ČSBS a ve spolupráci s Občanským sdružením Lidice se díky péči žáků a učitelů této školy dobře ujal a letos na jaře krásně rozkvetl. Pokračování »

Komentáře

Příspěvek do programu zasedání Gamingské iniciativy, Bled, Slovinsko 23. – 26. 5. 2019

Květen 18th, 2019

V České republice se přípravou obyvatelstva k obraně státu zabývají jak orgány státní správy (zejména Ministerstvo obrany ČR), tak i branné spolky mající vztah k ozbrojeným silám ČR. Příprava občanů k obraně státu (POKOS) je nedílnou součástí plánování obrany státu. Zákonná povinnost občanů bránit svou vlast nezanikla ani s profesionalizací Armády ČR. Je pravdou, že v prvních letech po zrušení povinné vojenské služby došlo k určitému vakuu, kdy politická reprezentace hledala způsob, jak nahradit chybějící výcvik záloh a jak tento výcvik organizačně a finančně zabezpečit. V posledních letech se rozvíjí systematická a diferencovaná příprava občanů k obraně státu, která je jedním ze základních předpokladů vytvoření potřebných schopností k zajišťování obrany jednotlivců i celé společnosti. Je zřejmé, že v případě vypuknutí bezpečnostní krize musí stát disponovat funkčním systémem doplňování své zálohy v míru, a zejména pak  dostatečným množstvím připravených (vycvičených) vojáků v záloze. Pokračování »

Jednání předsednictva ÚR a ÚR Svaz DaP AČR ze dne 16. 2. 2017

Únor 23rd, 2017

Jednání předsednictva ÚR i ÚR Svaz DaP AČR proběhlo dne 16.2. 2017 v DAP  Praha 6 – salonek č. 5. Jednání zahájil předseda ÚR SvazDaP Svetozár Plesník.

Přítomni: Svetozar Plesník (SP), Miroslav Fehér (MF), Radim J. Marušák (RM), Josef Ehl (JE), Václav Pisinger (VP), Dalibor Drábek (DD), Vladimír Bartoš (VB), Jaroslav Palkoska (JP), Miroslav Tlamicha (MT), Josef Turek (JT), Zdeňka Pustayová (ZP), Jiří Svoboda (JS). Pokračování »

Další »