@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/html/include/7293.jpg"; Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky, o.s. » Archiv » Mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2022“

Mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2022“

30.Květen, 2022

Dne 21. 5. 2022 se uskutečnila na Klubové střelnici Tábor – Čekanice mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2022“. ( viz foto 1) Soutěž zorganizovala pobočka Tábor Svazu D+Pr AČR, za podpory Velitelství Vojenské policie Tábor a Centra zdravotnických služeb Tábor. Záštitu nad již 22. ročníkem převzali – europoslan-kyně Ing. Radka Maxová, ministryně obrany Mgr. Jana Černochová a starosta města Tábor Ing. Štěpán Pavlík. Soutěže se zúčastnilo 23 družstev z Jihočeského kraje, města Prahy a Okresní skupiny Passau, pracoviště Freyung Svazu vojáků v záloze Bundeswehru.  (viz foto 2) Zástupci slovenského Svazu vojáků v záloze na poslední chvíli svoji účast zrušili. Význam akce podtrhli svojí přítomností paní europoslankyně Maxová, senátor Mgr. Jaroslav Větrovský a starosta Tábora Ing. Pavlík. ( viz foto 3 a 14)

Účastníci soutěže stříleli vstoje bez opory 3+10 ran na pevný cíl z pistole Glock -17 na mezinárodní terč ve vzdálenosti 25m a samopalu Heckler-Koch UMP na redukovaný terč nekrytě ležící figura s kruhy ve vzdálenosti 25m. Díky dobré organizaci akce a krásného počasí byly některými střelci dosaženy výtečné výsledky.

V době po ukončení střeleb a přípravy vyhodnocení výsledků příslušníci Vojenské policie předvedli účastníkům akce výcvik služebních psů v oblasti poslušnosti, vyhledávání zbraní a obrany psovoda. Ukázka byla obsahově velmi zajímavá a prokázala vysokou úroveň vycvičenosti psů a profesionalitu psovodů. (viz foto 4 a 5)

V souladu s Propozicemi soutěže 3 nejlepší družstva a jednotlivci ve střelbě z pistole, samopalu a v součtu z obou zbraní převzali při závěrečném nástupu z rukou paní europoslankyně Ing. Maxové a starosty Tábora Ing. Pavlíka kromě diplomů i hodnotné věcné ceny. (viz foto 6)

Celkově vítězné družstvo KVZ Týn n. Vlt. ve složení Ladislav Žemlička, Petr Kališ a Miroslav Teringl s nástřelem 546 bodů získalo pro rok 2022 i putovní pohár. (viz foto 7)

Nejlepším jednotlivcem ve střelbě z obou zbraní s nástřelem 190 bodů se stal Luboš Krejza z družstva Čestné stáže Praha ( viz foto 8 ,  první zprava).

Věcnou cenu a to 3-denní zájezd do Bruselu s návštěvou evropského parlamentu zdarma věnovala pro tyto vítěze paní europoslankyně Maxová.

Na druhém místě absolutního pořadí ve družstvech se s nástřelem 541 bod umístilo družstvo Čestné stráže Praha (viz foto 9- uprostřed), třetí skončilo s 532 body družstvo Posádkového velitelství Praha (viz foto 9- vlevo). V absolutním pořadí jednotlivců druhý skončil Patrik Vacek s 186 body ( viz foto 8 – uprostřed) před Richardem Kováčem s 183 body ( viz foto 8 –  vlevo).

Ve střelbě z pistole zvítězilo družstvo Čestné stráže Praha s nástřelem 258 bodů, před družstvem KVZ Týn n. Vlt. (252 body) a družstvem Posádkového velitelství Praha (245 bodů) (viz foto 10 -zvprava).

V jednotlivcích nejlepších výsledků dosáhl Luboš Krejza s 91 bodem, na druhém místě se umístil s 89 body Patrik Vacek z družstva Moraváků a třetí skončil Jiří Telecký s 86 body z družstva Čestné stráže Praha. (viz foto 11 – zprava)

Ve střelbě ze samopalu zvítězilo družstvo KVZ Týn n. Vlt. s nástřelem 294 body, před družstvem Posádkového velitelství Praha (287 bodů) a družstvem KVZ Týn n. Vlt. 2 (284 body). (viz foto 12- zprava)

Z jednotlivců se jako první umístila Monika Kališová (KVZ Týn n. Vlt. 2) s nástřelem 100 bodů, druhý skončil se stejným nástřelem 100 bodů Miroslav Teringl (KVZ Týn n. Vlt.), třetí skončil Richard Kováč (Posádkové velitelství Praha) s 99 body. (viz foto 13 – zprava)

Nejlepších výsledků za zahraničních účastníků byl s nástřelem 171 bod Manuel Kurz.( viz foto 14)

Pobočka Tábor jako organizátor soutěže děkuje Velitelství Vojenské policie Tábor a Centru zdravotnických služeb za personální a materiální podporu akce, paní europoslankyni Ing. Maxové, Ing. Váchovi z firmy EG.D. a.s. za sponzorské dary a Městu Tábor a Jihočeskému kraji za dotaci.

Foto 1

Fotogalerie ze střelecké soutěže je zde:

Foto 1b

Foto 2