@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/html/include/7293.jpg"; Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky, o.s. » Uskutečněné akce

Rubrika 'Uskutečněné akce'

Mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2023“

31 května, 2023

Dne 20.5.2023 se uskutečnil na posádkové střelnici Dražice již 23. ročník mezinárodní střelecké soutěže „O táborský kalich 2023“. ( viz foto 1) Soutěž pořádala pobočka Tábor Svazu DaP AČR, za podpory Velitelství Vojenské policie Tábor, 42. mechanizovaného praporu Tábor a Centra zdravotnických služeb Tábor.

Záštitu nad soutěží, která byla i hlavní akcí 30. výročí založení Svazu DaP AČR, převzali – europoslankyně Ing. Radka Maxová, ministryně obrany Mgr. Jana Černochová a starosta města Tábor Ing. Štěpán Pavlík. Soutěže se zúčastnilo 33 družstev z Jihočeského a Středočeského kraje, města Prahy, Okresní skupiny Passau, pracoviště Freyung Svazu vojáků v záloze Bundeswehru a slovenského Sväzu vojakou v zálohe.  (viz foto 2) Význam akce podtrhli svojí přítomností paní europoslankyně Maxová, senátor MUDr. Marek Slabý, místostarosta Tábora Mgr. Martin Mareda a velitel Velitelství Teritoriálních sil a velitel posádky Tábor plk.gšt. Antonín Genser a zástupce velitele Velitelství Vojenské policie Tábor pplk. Ing. Konstantin Kasík. ( viz foto 3,6 a 12) Pokračování »

Komentáře

Mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2022“

30 května, 2022

Dne 21. 5. 2022 se uskutečnila na Klubové střelnici Tábor – Čekanice mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2022“. ( viz foto 1) Soutěž zorganizovala pobočka Tábor Svazu D+Pr AČR, za podpory Velitelství Vojenské policie Tábor a Centra zdravotnických služeb Tábor. Záštitu nad již 22. ročníkem převzali – europoslan-kyně Ing. Radka Maxová, ministryně obrany Mgr. Jana Černochová a starosta města Tábor Ing. Štěpán Pavlík. Soutěže se zúčastnilo 23 družstev z Jihočeského kraje, města Prahy a Okresní skupiny Passau, pracoviště Freyung Svazu vojáků v záloze Bundeswehru.  (viz foto 2) Zástupci slovenského Svazu vojáků v záloze na poslední chvíli svoji účast zrušili. Význam akce podtrhli svojí přítomností paní europoslankyně Maxová, senátor Mgr. Jaroslav Větrovský a starosta Tábora Ing. Pavlík. ( viz foto 3 a 14)

Účastníci soutěže stříleli vstoje bez opory 3+10 ran na pevný cíl z pistole Glock -17 na mezinárodní terč ve vzdálenosti 25m a samopalu Heckler-Koch UMP na redukovaný terč nekrytě ležící figura s kruhy ve vzdálenosti 25m. Díky dobré organizaci akce a krásného počasí byly některými střelci dosaženy výtečné výsledky. Pokračování »

Komentáře

Pracovní setkání Gaminské iniciativy 28. 10. – 31. 10. 2021 v Táboře

30 března, 2022

 

Ve dnech 28. – 31. 10. 2021 proběhlo v Táboře pracovní zasedání Gaminské iniciativy, za jehož organizaci byl zodpovědný Svaz důstojníků a praporčíků AČR. Záštitu nad zasedáním, jehož ústředním tématem bylo: „ Dopady migrace a epidemie na jednotlivé země“, přijali europoslankyně Ing. Maxová, starosta města Tábor Ing. Pavlík a policejní prezident gen. mjr. Mgr. Švejdar. Jednání se zúčastnilo 8 z 11- ti členských zemí.

Zahraniční účastníci s částí českých zástupců byli ubytováni v hotelu Tábor, část českých účastníků byla ubytována na posádkové ubytovně v Táboře.

Slavnostní zahájení pracovního setkání proběhlo v gotickém sále Staré radnice Husitského muzea dne 29. 10. 2021 za přítomnosti řady hostů. Setkání pozdravili paní Ing. Radka Maxová, poslankyně EP, pan senátor Mgr. Jaroslav Větrovský, 1. náměstek hejtmana JČK Mgr. František Talíř, starosta města Tábora Ing. Štěpán Pavlík, CDr. president GI plukovník Viljem Kobal a pasprezident GI Giuseppe Filippo Imbalzano. Ředitel husitského muzea pan Mgr. Jakub Smrčka, ThD. stručně seznámil přítomné s historií sálu. Pokračování »

Komentáře

Den válečných veteránů ve Zlíně

14 listopadu, 2021

Ve čtvrtek 11.11.2021  na pozvání ředitele Krajského vojenského velitelství plk. gšt. Petra Potyky se zúčastnili členové Svazu DaP AČR  krajské oslavy Dne válečných veteránů ve Zlíně. Pozvání přijali předseda svazové pobočky Valašké Meziříčí Kpt. Laprecht spolu s plk. Kredbou a kpt. Trčálkem. Akce se vydařila za pěkného slunečného počasí, i když, kvůli proticovidovým opatřením, se skromnější účastí a při dodržení hygienických podmínek.

Fotogalerie z akce je zde:

Komentáře

Vyjádření místopředsedy SDaP AČR k událostem v Radě ČT

2 prosince, 2020

K událostem v Radě ČT

Před asi dvěma týdny došlo v Radě ČT k odvolání dozorčí Rady ČT a rezignaci vedení Rady ČT. To vyvolalo kontroversní reakci Senátu a prezidenta republiky. Zatím co senátoři se do Rady Čt ostře obuli (viz Právo z 20. listopadu), tak prezident republiky se vyjádřil, že „…ČT nepokládá za „vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi“ (viz tamtéž).

Obávám se, že pro prezidentovo vyjádření je možné najít oporu např. v pořadu ČT k 75. výročí květnových událostí.

Tak např. k událostem, k nimž došlo 5. května, byly divákům ČT poskytnuty informace o zahájení Pražského povstání.  Ale o tom, že 5. května byla úspěšně dokončena Ostravská operace, kterou uskutečnil 4. Ukrajinský front, v jehož sestavě bojovaly i dva československé svazky (smíšená letecká divize a tanková brigáda), a že českoslovenští tankisté se probojovali do centra Ostravy, se diváci ČT nedozvěděli. Informace o vyhlazení obce Ležáky nacistickým komandem (vypálení obce a vyvraždění mužů) bylo právem označeno za tragickou událost. Ale na závěr byla připojena informace, že den před tím tam podnapilý partyzán zastřelil Němce … Pokračování »

Komentáře

Další »

@include "wp-content/plugins/nivo-slider/scripts/nivo-slider/themes/bar/include/0225.js";