Rubrika 'Uskutečněné akce'

Jak jsme si připomenuli výročí Slovenského národního povstání

Září 15th, 2017

V pondělí 28. srpna 2017 byl v Beskydech na pomezí Moravy a Slovenska krásný slunečný den. Slunečné počasí přálo i značné účasti místních občanů i výletníků při letošní pietní vzpomínce již 73. výročí Slovenského národního povstání, která se již tradičně konala v Makovském průsmyku pod Bumbálkou u památníku věnovaného bojovníkům 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky, jehož dominantou je socha partyzána v nadživotní velikosti. Pokračování »

Komentáře

Pietní akt na vojenském hřbitově v Milovicích 5. 8. 2017

Srpen 6th, 2017

Dne 5. srpna 2017 se uskutečnil na vojenském hřbitově v Milovicích pietní akt zástupců konference CIOR z Itálie, USA  a České republiky.  Za italskou stranu se pietního aktu zúčastnili a věnce položili LtCdr. Giuseppe Filippo Imbalzano, major Ambrogio Locatelli, major MD Silvano Ferracani, 1Capt. Mautro de Angelis. Americkou delegaci zastupoval captain  Henry Plymack. Pokračování »

Komentáře

Rekonstrukce bitvy u Zborova v Milovicích 8. 7. 2017

Červenec 9th, 2017

V sobotu 8. července 2017 se bývalé vojenské cvičiště změnilo v bitevní pole, kde se uskutečnila rekonstrukce bitvy u Zborova. V okopech „zalehlo“ proti sobě dvě stě mužů v dobových uniformách z roku 1917. Rekonstrukce bitvy se účastnili nadšenci z České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Ruské federace. Pokračování »

Komentáře

Den ozbrojených sil ČR na pražském Vítkově

Červenec 2nd, 2017

Dne 30. června 2017 se na čestném dvoře památníku na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR.

Slavnostního aktu se zúčastnili náměstci MO Daniel Koštoval,  Jakub Landovský,  náčelník generálního štábu AČR Josef Bečvář, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše kardinál Dominik Duka, pražská vrchní  státní zástupkyně Lenka Bradáčová, náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová zástupci  Policie,  HZS, ČSBS,  přidělenci obrany akreditováni v České republice, zástupci Svazu důstojníků a praporčíků AČR, členové Klubu vojenských výsadkářů a další hosté. Pokračování »

Komentáře

Den s armádou ve Valašském Meziříčí 2. 6. 2017

Červen 23rd, 2017

Tank T-72M4 CZ, obrněné vozidlo Iveco, minomet, samopaly a další armádní technika včetně ručních zbraní byla k vidění v pátek 2. června 2017 od 9 do 16:30 hodin v prostoru travnaté proluky na Masarykově ulici ve Valašském Meziříčí.  Přehlídka vojenské techniky byla již tradičně zaměřena na prezentaci vojenské techniky 7. mechanizované brigády Armády ČR z Hranic a navázala na stejnou akci z loňska, kdy tzv. Armádní den na náměstí ve Valašském Meziříčí měl mezi občany města silný ohlas. Proto vedení města v čele se starostou Robertem Stržníkem rozhodlo umožnit letos rozsáhlejší program Armádního dne umístěním konání této akce do prostor nevyužité travnaté proluky na Masarykově ulici. Pokračování »

Komentáře

Další »