Mezinárodní střelecká soutěž „O táborský kalich 2023“

31.Květen, 2023

Dne 20.5.2023 se uskutečnil na posádkové střelnici Dražice již 23. ročník mezinárodní střelecké soutěže „O táborský kalich 2023“. ( viz foto 1) Soutěž pořádala pobočka Tábor Svazu DaP AČR, za podpory Velitelství Vojenské policie Tábor, 42. mechanizovaného praporu Tábor a Centra zdravotnických služeb Tábor.

Záštitu nad soutěží, která byla i hlavní akcí 30. výročí založení Svazu DaP AČR, převzali – europoslankyně Ing. Radka Maxová, ministryně obrany Mgr. Jana Černochová a starosta města Tábor Ing. Štěpán Pavlík. Soutěže se zúčastnilo 33 družstev z Jihočeského a Středočeského kraje, města Prahy, Okresní skupiny Passau, pracoviště Freyung Svazu vojáků v záloze Bundeswehru a slovenského Sväzu vojakou v zálohe.  (viz foto 2) Význam akce podtrhli svojí přítomností paní europoslankyně Maxová, senátor MUDr. Marek Slabý, místostarosta Tábora Mgr. Martin Mareda a velitel Velitelství Teritoriálních sil a velitel posádky Tábor plk.gšt. Antonín Genser a zástupce velitele Velitelství Vojenské policie Tábor pplk. Ing. Konstantin Kasík. ( viz foto 3,6 a 12)

Účastníci soutěže absolvovali střelbu z pistole Glock – 17, 3+10 ran vstoje na mezinárodní terč ve vzdálenosti 25m a střelbu ze samopalu Heckler-Koch UMP na redukovaný terč nekrytě ležící figura s kruhy ve vzdálenosti 25m, vstoje bez opory, 3+10 ran. Díky dobré organizaci akce a krásného počasí byly některými střelci dosaženy výtečné výsledky.

V době po ukončení střeleb a přípravy vyhodnocení výsledků příslušníci Vojenské policie předvedli účastníkům akce ukázku pyrotechnické munice a detektory na vyhledávání kovů a výbušnin. (viz foto 4)

V souladu s Propozicemi soutěže 3 nejlepší družstva a jednotlivci ve střelbě z obou zbraní převzali při závěrečném nástupu z rukou pana místostarosty Tábora Mgr. Maredy a předsedy Svazu DaP AČR mjr. v.z. Ing. Tyla diplomy a hodnotné věcné ceny. (viz foto 5). Vítězné družstvo získalo na rok 2023 i putovní pohár. (viz foto 6).

Třem nejlepším jednotlivcům ve střelbě z jednotlivých zbraní v kategorii „A“- příslušníci ozbrojených složek i v kategorii „B“ – ostatní předali zástupce velitele Velitelství Vojenské policie Tábor pplk. Ing. Kasík a předseda Svazu Ing. Tyl diplomy a věcné ceny. (viz foto ……).

Vítězným družstvem se stalo družstvo KVZ Jindřichův Hradec ve složení Josef Vaněk, Michal Štrobl a David Štrobl s nástřelem 520 bodů. (viz foto 7 – třetí až pátý zleva).

Nejlepším jednotlivcem ve střelbě z obou zbraní s nástřelem 183 body se stal Matěj Fojtík z družstva „Logistici z Rakovníka“ ( viz foto 8 , třetí zleva).

Fotogalerie je zde: