@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/html/include/7293.jpg"; Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky, o.s. » Asociace vzpomínek A.R.MI

Rubrika 'Asociace vzpomínek A.R.MI'

Uctění památky padlých ve světových válkách na Mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích

21 října, 2018

V sobotu 6. října 2018 se na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích jako každoročně konalo slavnostní uctění památky padlých ve světových válkách. Na tomto milovickém hřbitově odpočívá více než 6 000 padlých vojáků, z toho 5 276 italských, což je nejvíce italských vojáků pohřbených mimo území Itálie. Tato slavnostní shromáždění organizuje italské velvyslanectví v Praze ve spolupráci se starostou města Milovice a poslancem Parlamentu České republiky Ing. Milanem Pourem. Na těchto slavnostních shromážděních se také podílí Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky jako člen česko-italské Asociace vzpomínek padlých v Milovicích (A.R.MI.) Pokračování »

Pietní vzpomínka na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích

20 listopadu, 2017

Milovice 18. listopadu 2017

Na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích se konala dne 18. listopadu 2017 pietní vzpomínka na italské vojáky a vojáky dalších národností, kteří v průběhu obou světových válek zemřeli na území naší republiky. Pietní vzpomínku pravidelně organizují Italský národní svaz záložních důstojníků (UNUCI) a Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky prostřednictvím společné Asociace vzpomínek Milovice (A.R.MI). Pokračování »

Pietní akt na vojenském hřbitově v Milovicích 5. 8. 2017

6 srpna, 2017

Dne 5. srpna 2017 se uskutečnil na vojenském hřbitově v Milovicích pietní akt zástupců konference CIOR z Itálie, USA  a České republiky.  Za italskou stranu se pietního aktu zúčastnili a věnce položili LtCdr. Giuseppe Filippo Imbalzano, major Ambrogio Locatelli, major MD Silvano Ferracani, 1Capt. Mautro de Angelis. Americkou delegaci zastupoval captain  Henry Plymack. Pokračování »

Rekonstrukce bitvy u Zborova v Milovicích 8. 7. 2017

9 července, 2017

V sobotu 8. července 2017 se bývalé vojenské cvičiště změnilo v bitevní pole, kde se uskutečnila rekonstrukce bitvy u Zborova. V okopech „zalehlo“ proti sobě dvě stě mužů v dobových uniformách z roku 1917. Rekonstrukce bitvy se účastnili nadšenci z České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Ruské federace. Pokračování »

Zápis ze zasedání Výboru pro uctění památky Milovic – A.R.MI

4 dubna, 2017

Dne 1. 4. 2017 se v DAP konala schůzka Výboru Asociace vzpomínek A.R.MI., česko-italské asociace, která pořádá každoročně několik setkání, která vrcholí slavnostním shromážděním a ceremonií na vojenském hřbitově v Milovicích o prvním víkendu v listopadu k uctění  památky italských vojáků a vojáků dalších národností, kteří v průběhu obou světových válek zemřeli na území naší republiky. Pietní vzpomínku pravidelně organizují Italský národní svaz záložních důstojníků (UNUCI) a svaz důstojníků a praporčíků armády České republiky prostřednictvím společné Asociace vzpomínek A.R.MI.

Schůzky Výboru se zúčastnili za SDaP: plk. Svetozár Plesník, mjr. Radim J. Marušák a pplk. Miroslav Tlamicha. Za italskou stranu se schůzky zúčastnil Filipo Giuseppe Imbalzano, vedoucí mezinárodního oddělení Národního svazu důstojníků v záloze Itálie (UNUCI). Pokračování »

Další »