Rubrika 'Asociace vzpomínek A.R.MI'

Rekonstrukce bitvy u Zborova v Milovicích 8. 7. 2017

Červenec 9th, 2017

V sobotu 8. července 2017 se bývalé vojenské cvičiště změnilo v bitevní pole, kde se uskutečnila rekonstrukce bitvy u Zborova. V okopech „zalehlo“ proti sobě dvě stě mužů v dobových uniformách z roku 1917. Rekonstrukce bitvy se účastnili nadšenci z České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Ruské federace. Pokračování »

Komentáře

Zápis ze zasedání Výboru pro uctění památky Milovic – A.R.MI

Duben 4th, 2017

Dne 1. 4. 2017 se v DAP konala schůzka Výboru Asociace vzpomínek A.R.MI., česko-italské asociace, která pořádá každoročně několik setkání, která vrcholí slavnostním shromážděním a ceremonií na vojenském hřbitově v Milovicích o prvním víkendu v listopadu k uctění  památky italských vojáků a vojáků dalších národností, kteří v průběhu obou světových válek zemřeli na území naší republiky. Pietní vzpomínku pravidelně organizují Italský národní svaz záložních důstojníků (UNUCI) a svaz důstojníků a praporčíků armády České republiky prostřednictvím společné Asociace vzpomínek A.R.MI.

Schůzky Výboru se zúčastnili za SDaP: plk. Svetozár Plesník, mjr. Radim J. Marušák a pplk. Miroslav Tlamicha. Za italskou stranu se schůzky zúčastnil Filipo Giuseppe Imbalzano, vedoucí mezinárodního oddělení Národního svazu důstojníků v záloze Itálie (UNUCI). Pokračování »

Komentáře

Pietní vzpomínka na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích A.R.MI. 2016

Listopad 8th, 2016

Na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích se konala dne 5. listopadu 2016 pietní vzpomínka na italské vojáky a vojáky dalších národností, kteří v průběhu obou světových válek zemřeli na území naší republiky. Pietní   vzpomínku   pravidelně   organizují Italský národní svaz záložních důstojníků (UNUCI) a svaz důstojníků a praporčíků  Armády  České  republiky  prostřednictvím  společné  Asociace  vzpomínek  Milovice (A.R.MI). Pokračování »

Komentáře

Pietní vzpomínka 100. výročí první světové války na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích 2015

Listopad 13th, 2015

U příležitosti stého výročí první světové války se v sobotu 7. listopadu 2015 na mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích konala pietní vzpomínka na italské vojáky a vojáky jiných národností, kteří v průběhu obou světových válek zemřeli na území České republiky. Tuto akci dlouhodobě organizují Italský národní svaz záložních důstojníků (UNUCI) a Svaz důstojníků a praporčíků Armády České republiky prostřednictvím společné Asociace vzpomínek Milovice (A.R.MI). Pokračování »

Komentáře

Pietní vzpomínka na Mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích

Listopad 7th, 2014

Na Mezinárodním vojenském hřbitově v Milovicích se konal dne 1. listopadu 2014 slavnostní pietní akt. K monumentu válečných zajatců položili věnce – zástupce Generálního štábu AČR brig. gen. Pavel Adam, velvyslanec Italské republiky v ČR Aldo Amati, zástupce ministerstva obrany Itálie, starosta města Milovice Tomáš Pilc, delegace Svazu důstojníků a praporčíků Armády ČR vedená mjr. v. v. Rostislavem Konečným, prezident Gamingské iniciativy C.C. Pilippo Imbalzano, zástupci Associazione Nazionale Alpini a řada dalších civilních, vojenských a duchovních představitelů obou zemí.  Celý článek i s fotografiemi je zde:  Pietní vzpomínka Milovice

Komentáře