Rubrika 'Články od SVAZ DaP AČR'

Pietní akt za padlé policisty a četníky

Srpen 15th, 2018

Na Olšanských hřbitovech se uskutečnil dne 9. května pietní akt za padlé příslušníky policie a četnictva v letech 1938 – 1945. U památníku, který je věnován příslušníkům policie a četnictva, kteří položili své životy v letech 1938 – 1945, se včera uskutečnila každoroční vzpomínka na tyto hrdiny nelehké doby. Pokračování »

Pietní akt na Vítkově – 73 let od konce II. světové války

Srpen 15th, 2018

Na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově se dne 8. května uskutečnil tradiční pietní akt za přítomnosti politiků, představitelů Ministerstva obrany a Armády ČR, Policie ČR, válečných veteránů i veřejnosti, který připomněl 73. výročí konce války. Na pietním aktu byl přítomen vrchní velitel ozbrojených sil a prezident České republiky Miloš Zeman. Pokračování »

Čelit zlu vzpřímeně – Kobyliská střelnice 2018

Srpen 15th, 2018

Jednou z mnoha letošních akcí, uspořádaných Českým svazem bojovníků za svobodu k 73. výročí květnového vítězství nad nacismem a osvobození Československa, byl pietní akt na Kobyliské střelnici, konaný v neděli 6. května. Na tomto popravišti vyhasl život 546 hrdinů a vlastenců, činitelů odboje i obětí represí okupantů. O významu tohoto pietního setkání svědčí také účast vysokých státních činitelů. Pokračování »

Den ozbrojených sil ČR na pražském Vítkově

Červenec 10th, 2018

Dne 28. června 2018 se na čestném dvoře památníku na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR.
Slavnostního aktu se zúčastnili minstr  obrany  Lubomír Metnar, náčelník generálního štábu AČR genpor. Ing. Aleš Opata, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky genmjr. Ing. Jan Kaše, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, zástupci  Policie,  HZS, ČSBS,  přidělenci obrany akreditováni v České republice, zástupci Svazu důstojníků a praporčíků AČR, členové Klubu vojenských výsadkářů a další hosté. Pokračování »

Časopisy Military Forum a Areport – přečti si poslední vydání

Červen 14th, 2018

Poslední výtisk časopisu MILITARY FORUM je zde: MF0218